Reorganizacja salonu

 

Urządzając nasze mieszkanie zwracamy uwagę głównie na praktyczność. Mały metraż ma swoje ograniczenia. Bo jak tu w jednym pokoju pogodzić funkcję sypialni, jadalni i salonu? Jak do tej pory idzie nam całkiem nieźle, ale to dopiero w praktyce wychodzi jakie błędy popełniliśmy. Jakiś czas temu zakupiliśmy całkiem wygodną kanapę, kilka szafek, i spory fotel. Wszystkie te meble bardzo ładnie prezentują się w salonie, ale z uwagi na małą ilość miejsca często musimy coś przestawiać. Żeby pościelić łóżko musimy walczyć ze stolikiem kawowym, a żeby obejrzeć film musimy lekko przestawiać fotel. Dlatego też, zdecydowaliśmy się na małą reorganizację. Mam nadzieję, że podpowiecie nam jakie ma być właściwe ustawienie mebli. Nie wiemy na przykład jak to wygląda z punktu widzenia Feng Shui. Chcielibyśmy, aby żyło nam się wygodnie i funkcjonalnie.

Po pierwsze nie ma mowy o rezygnacji z jakiegoś mebla. Mało tego mam jeszcze na oku dodatkową komodę. Ma to być mały barek na alkohole. Gdzie go ustawić?

images

 

Mamy już pewien plan. Do tej pory nasza kanapa stała przy jednej ze ścian. Teraz chcielibyśmy ją postawić przy oknie, gdy zrobiliśmy  małą przymiarkę, to okazało się, że nagle nasz pokój z zagraconego prostokąta stał się kwadratem. Kanapa jest duża, a pod oknem dosłownie zginęła. Ta wersja jest znacznie lepsza niż poprzednia. Poza tym udało nam się porozstawiać kilka szafek. Kiedy tylko dokończymy tą demolkę to wrzucę kilka nowych zdjęć. A do tej pory czekamy jeszcze na Wasze sugestie.

Dodaj komentarz