Wybieramy pościel

 

W dzisiejszym poście chciałabym się z Wami podzielić moimi przemyśleniami na temat dobierania pościeli. Wiem, że nie jest to tematyka związana stricte z urządzaniem wnętrz, ale uważam, że pościel to także świetna dekoracja do domu. Zbliżają się długie jesienne i zimowe wieczory, a gdzie je najlepiej spędzać jak nie w łóżku? Co prawda nie mamy z Jankiem oddzielnej sypialni, i naszym łóżkiem jest zwykła sofa, ale przecież mnóstwo osób jest w takiej samej sytuacji jak my.

Z uwagi na wspomniane zimowe wieczory zaczynam się rozglądać za pościelą, która będzie ciepła i miła w dotyku. Na lato wybraliśmy razem z Jankiem komplety z satyny i cienkiej bawełny. Taka pościel świetnie przepuszcza powietrza i doskonale chłodzi. Teraz chodzi nam raczej o jakieś zestawy uszyte z flaneli, kory lub grubszej bawełny. Wybraliśmy się na zakupy i szybko się okazało, że załapaliśmy się jeszcze na letnie wyprzedaże. W jednym z markowych sklepów udało nam się kupić dwa komplety pościeli w cenie jednego. Do tego dobraliśmy jeszcze prześcieradła z gumką i kilka fajnych poszewek na „jaśki”. Jak Wam się podobają nasze nowe pościele?

9bb823c854ca4985bdb06fcc013a0c00 posciel-flanelowa-160x200-bawelna-100-f-22b[1]

Podpowiedzcie mi jeszcze czym kierujecie się wybierając pościele dla siebie? Zwracacie uwagę na materiał, na kolory, czy może jeszcze na coś innego? Pewnie Ci z Was, którzy mają sypialnie dużą wagę zwracają na wzory i kolory. W końcu taka pościel musi pasować do całej aranżacji.

Dodaj komentarz